De natuur een handje helpen

de werekd mooier maken
Alle Projecten
Verschillende gemeenten

G. Van der Ven B.V. Aannemingsbedrijf heeft in samenwerking met Waterschap Brabantse Delta het project vismigratie, fase 2, succesvol afgerond.

G. Van der Ven B.V. Aannemingsbedrijf heeft in samenwerking met Waterschap Brabantse Delta met succes het project vismigratie, fase 2, afgerond.

Vismigratie

Vissen spelen een cruciale rol in onze waterrijke gebieden. Ze migreren tussen verschillende gebieden om zich voort te planten, te groeien, te overwinteren en voedsel te zoeken. Voorheen ondervonden ze hierbij hinder van stuwen en gemalen, die hun doorgang beperkten.

Dankzij dit project zijn deze obstakels aangepast, waardoor vissen nu ongehinderd en veilig hun route kunnen vervolgen. Dit draagt bij aan een gezonde visstand en bevordert de biodiversiteit in onze wateren.

De aangepaste stuwen en gemalen

In 2023 en 2024 zijn de volgende stuwen en gemalen vispasseerbaar gemaakt:

  • Stuw Vermeer/Aanwas – gemeente Woensdrecht
  • Stuw Schenkeldijk – gemeente Woensdrecht
  • Stuw Schenkeldijk 1 – gemeente Woensdrecht
  • Stuw Dalumdreef/Spoorlaan – gemeente Tilburg

Met de afronding van dit project is een belangrijke stap gezet in het verbeteren van de ecologische waterkwaliteit en het versterken van de visstand in Brabantse wateren.

We zijn vanaf schetsontwerp in bouwteam betrokken bij de ontwikkeling van de vispassages, Daarnaast zijn dit projecten die wij vrijwel volledig zelfstandig uitvoeren.
Mitchell Bosch, Technisch Manager
VERHAAL
Cta afbeelding

Vragen? Onze specialisten helpen je graag!

Vul een naam in
Vul een geldig e-mailadres in
Voer een bedrijf in
Vul telefoonnummer in
Vul een vraag in

Deze website is beveiligd door reCAPTCHA en de Google Privacy Policy en Terms of Service zijn hierop van kracht.